mamawtrojmiescie.pl

Lodowiska

Lodowiska w Trójmieście cieszą się ogromną popularnością. Większość ślizgawek otwartych jest już od początku listopada. Korzystać z nich mogą odpłatnie wszyscy chętni, zarówno dorośli jak i dzieci.

Największą popularnością cieszy się lodowisko w Hali Olivia, ale oblegane są również te na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, tuż przy molo w Sopocie czy przy ulicy Bema w Gdyni.

Przy wszystkich ślizgawkach funkcjonują wypożyczalnie niezbędnego sprzętu oraz małe lokale gastronomiczne.

W tym roku nie lada gratką był fakt, iż większość ślizgawek czynna była nawet w okresie świątecznym, bo już 25 Grudnia. Dużą atrakcją stało się również przywitanie Nowego Roku na lodowisku. Taką możliwość udostępnili zarządcy lodowiska przy molo w Sopocie. Wstęp na ślizgawkę kosztował 20 złotych a amatorzy jazdy na łyżwach mogli korzystać z tafli aż do 00:30 w nocy. Trzeba przyznać, że to oryginalny sposób na spędzenie Sylwestra tym bardziej, że tradycyjny pokaz fajerwerków odbywa się zawsze tuż przy molo, dzięki czemu miłośnicy jazdy na łyżwach doznali niezapomnianych wrażeń.

Warto wiedzieć, że bilety na ślizgawki są w różnych cenach. Bilet normalny to średnio koszt 11 złotych a za ulgowy trzeba zapłacić około 7 złotych. Dostępne są również bilety dla osób niepełnosprawnych oraz korzystne cenowo karnety – za normalny zapłacić trzeba około 100 złotych, rodzinny zaś kosztuje blisko 29 złotych i upoważnia do jednorazowego wstępu na ślizgawkę czterem osobom (dwóm dorosłym oraz dwójce dzieci). Ponadto poszczególne ślizgawki oferują liczne promocje, w zależności od dnia tygodnia czy pory dnia.